Bezplodnosc men s health

Niepłodność u ludzi dana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest produktem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) lub ich zmniejszoną ruchliwością.

Wpływ na to tworzą m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w sukcesu przebytej infekcji czy urazu. Leczy to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na pozycje rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym krokiem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na sytuację nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, duża w akty oraz warzywa oraz kierowanie do systemu witaminy I także C. Jeśli niepłodność jest skutkiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi podawane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zatrzymuje się w pewnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność może posiadać też podłoże genetyczne. Warto wziąć zatem pod opiekę głównie w przypadku, gdy u partnerki trafiło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności wynika z nieprawidłowości w chromosomach. Również istnieje obecne zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności że żyć ponad przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców potrafi być mocno groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może nastąpić zapalny obrzęk jąder, które prowadzić może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać także o Zespole Kallmana. Jest więc schorzenie genetyczne, które prezentuje się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem i opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem występują znacznie małe jądra, prącie i prosty poziom testosteronu. Rokowania na działania maja pacjenci z rozmiarem jąder powyżej 2,5cm.