Drukarka fiskalna optima

Na moc rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa finansowa oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata doświadczeń konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, który nie zdoła dopełnić tej formie, zostaje ukarany. Pierwsza kara to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są od dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, jaki może wynieść nawet do 500 złotych. Warto dodać, że za dotrzymanie terminu przeglądu winny jest użytkownik, to dopiero on musi mieć o dacie kontroli. Co właściwie sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w tekście kas fiskalnych jest mało mylący. Dlaczego? Ponieważ w trakcie kontroli badane są właśnie te składniki kasy, które mówią za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek które mogą wywierać na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego spędzam się ale i tylko na bardzo wspomnianych częściach też ich elementach, których wadliwe życie mogłoby korzystać prestiż na nieprawidłowe wyliczanie należnego podatku.

Które są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z jakąś częścią stawia się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile istnieje taki przegląd? Przegląd występuje w realizacji około godziny, maksymalnie dwie godziny, chce to w decydującej mierze od serwisanta. Oczywiście nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tego potrafimy poprosić by osoby odpowiedzialne za dokonanie tej techniki przybyły do polskiej firmy, istnieje więc przecież liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do zrealizowania audytu jest odpowiedni jedynie serwisant wpisany do prace serwisowej. Stanowi więc wykonane tym, że każde utworzone przez serwisanta działanie powinno zostać wprowadzone do pracy serwisowej. Wpisy też muszą być jednoznaczne, potwierdzone podpisem pracownika firmy a ostemplowane jego pieczęcią. Wspominanie o tej procedurze jest niesamowicie istotne, ponieważ koszta tego postanowienia nie są ogromne, a moment przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.