Filtr powietrza zuk

Atex dust extraction, czyli odpylacze wykonane według dyrektywy atex mają za zadanie filtrować gorące gazy, które wychodzą ze spalania odpadów. Proces ten oszczędza energię, dzięki odzyskanemu ciepłu.

Ciepłe, zimne i niebezpieczne gazy są szkodliwe dla zdrowia i środowiska. Nasza jednostka oferuje szeroki zakres materiałów i podejść do oferowania wielu niebezpiecznych lub ciepłych gazów. Gorące gazy techniczne są zwykle wydzielane w tokach spalania, a ponadto obróbki roztopionych metali, bardzo często żelaznych, nieżelaznych i aluminium. Przefiltrowanie gorącego gazu wymaga wcześniejszego ochłodzenia go przy wykorzystaniu chłodnic lub wymienników ciepła. Ciepło pewno stanowić odzyskane w charakterze oszczędzania energii. Polska firma oferuje rozwiązania przekazywania gorących gazów odpowiednio między innymi dla danych zakładów i procesów: odlewnie, piece dobrane do wytapiania, elektrownie ogrzewane biomasą oraz spalanie odpadów.

Mgła olejowa jest szkodliwa dla zdrowia operatorów maszyn, powoduje zakłócenia podaczas prac i osiada na wszelkim obszarze roboczym, wskutek czego podłoże oraz obrabiane powierzchnie zbierają się śliskie.

Niemal każde rzeczy obróbki skrawaniem związane są z powstawaniem danej ilości mgły olejowej. Mgła olejowa to aerozol, który wyrasta w wypadku używania obrazie w chłodziwie lub smarze przy obróbce skrawaniem metali, a też poszczególnych tworzyw sztucznych. Problem istnieje również parowanie z pojemnika z opiłkami metalowymi.

Pozbywanie się spalin samochodowych pozwala usuwać zagrożenia dla zdrowia Twoich gości i utrzymywać maszyny i zakład w idealnym nastroju.

Włącznie silników spalinowych samochodów w zamkniętych pomieszczeniach zwykle ogranicza się z potrzebą odciągu spalin samochodowych. Bardzo trudno jest przedstawić sobie, w jak krótkim czasie z momentu rozruchu zimnego silnika stężenie spalin samochodowych w zamkniętym poniszczeniu może dostać toksyczny poziom. Jest to sprawa jedynie kilku sekund.