Kasa fiskalna dotykowa

Na początek warto wspomnieć co obejmuje serwisowanie kas fiskalnych: fiskalizację kasy, konieczne przeglądy techniczne, wszystkie poprawki grane w czasie gwarancji a po upływie gwarancji, a również niezbędne czynności konserwacyjne. Dodatkowo serwisant kasy fiskalnej odpowiada za wpisy do prace serwisowej i zgłasza fiskalizację kasy do US.

Kasy fiskalne tarnów oferuje swoim konsumentom dodatkowe usługi: szkolenia z działu obsługi kas fiskalnych, a też usługa w dobrym zaprogramowaniu nazw towarowych oraz stawek PTU.

W momencie potrzebnych przeglądów technicznych serwisant przeprowadza będące czynności: – ocenia stan plomb kasy zaś ich współpracę z tekstami w pracy serwisowej i dokumentacji serwisu, – sprawdza program kasy, jego możliwość, współpraca z nadrukami w książce kasy i dokumentacją serwisu, – sprawdza poprawność działania kasy, zwłaszcza w terenie emisji dokumentów fiskalnych, – ocenia stan obudowy kasy, pamięci fiskalnej, płyty głównej i elementu fiskalnego co do zgodzie z faktami konstrukcyjnymi, – sprawdza poprawność pracy wyświetlacza konsumenta, – wynik przeglądu wspólnie z zastrzeżeniami pisze w książce serwisowej.

Ciekawostki: 1. Konieczny przegląd techniczny wymaga być dokonany również to, kiedy użytkownik kasy zawiesił swoją pracę lub z wszelkiej przyczyny zaprzestał rejestrowanie ruchów na kasie fiskalnej, jednak nie wyrejestrował kasy. 2. W ciągu przeglądu technicznego zaliczane są przede wszystkim te czynniki konstrukcyjne kasy, jakie są odpowiedzialne za rejestrowanie zakupów i których nieprawidłowe działanie mogłoby wpłynąć na złe wyliczanie podatków. Tak czyli w czasie przeglądu serwisant nie wyszukuje usterek, które docierają na funkcjonowanie kasy, ani też nie sprawdza, lub kolejne czynniki urządzenia, np. mechanizm odpowiedzialny za drukowanie, zasilanie – działają dobrze. Oczywiście, klient może poprosić serwisanta o sprawdzenie stanu kasy i zmianę uszkodzonych elementów, zawsze będą obecne czynności wykonywane poza przeglądem technicznym.