Kasa fiskalna zwrot 2017

Szybko może ujawnić się, że ktoś otrzyma wysoką karę finansową, gdyż nie wiedział, że musiał prowadzić ewidencję na kasie fiskalnej.
Teraz konieczność instalacji urządzenia fiskalnego novitus deon e , dotyka tych podatników, których obrót przekroczy 20,000 zł. To bardzo niższy obrót niż w starych latach. Ministerstwo Finansów, będzie zmierzać do tego, żeby tę regułę ograniczyć, tworząc kolejną listę zawodów, w jakich handlowcy powinni zainstalować kasę, przed pierwszą sprzedażą. Obecnie każda kancelaria i warsztat muszą posiadać obowiązkowo kasę. W przypadku awarii kasy fiskalnej, jak nie dysponujemy rezerwową kasą fiskalną – należy dokładnie zrezygnować ze sprzedaży.

novitus delioNovitus DELIO PRIME E - drukarka fiskalna Polkas Kraków

Jeżeli podatnik nie posiada kasy fiskalnej, a odpowiedzialny stanowił ją stanowić, będzie ukarany karą grzywny do 240 stawek dziennych za nieprowadzenie “księgi”. Co gorsza że stać pozbawionym prawa do odliczenia lub zwrotu od podatku VAT 90% ceny zakupu netto, oraz pozbawionym oddana do odliczenia 30% podatku naliczonego w sezonie nieposiadania kasy. Karę 240 stawek dziennych podatnik otrzyma i za nierzetelne prowadzenie księgi. Mało tego, jeżeli oprócz tego podatnik nie pokaże tej sprzedaży w komplecie w deklaracji VAT zostanie dodatkowo ukarany karą grzywny do 720 stawek dziennych, karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.
Jeżeli działalność podatnika dotyczy większości usług transportowych, dystrybucją gazu płynnego, sprzedaży stron do pojazdów, jest związana z dostawą sprzętu telewizyjnego lub radiowego także tym podobnych, części aparatu fotograficznego – podatnik musi być kasę fiskalną. Tak jedno jest jak mieszka się dostawą towarów z metali szlachetnych, przy dostawie danych komputerowych, bądź produktów oddanych do zastosowania, bądź na aukcję. Obowiązek bez względu na roczny dochód dotyczy także sprzedaż wyrobów tytoniowych, napojów alkoholowych, bez sensu na dowód PKWIU z jakimiś wyjątkami. W tym roku zostanie odebrane zrezygnowanie z bycia kasy fiskalnej przedsiębiorcom, którzy dostarczają usługi na pracę osób nieprowadzących działalności ekonomicznej oraz rolników ryczałtowych. Pod warunkiem, że wszystkie świadczenie podatnika jest dokumentowane fakturą identyfikujące odbiorcę. I sprzedaż biletów i rezerwacja miejsc przy przewozach pasażerskich w przypadku gdy podobna czynność została osiągnięta za pośrednictwem poczty, banku lub podobnej instytucji. Właśnie ci podatnicy spełniający tych działalności w 2015 roku muszą brać kas fiskalnych po przekroczeniu limitu zwolnienia podmiotowego.