Komputeryzacja w przemysle

Często możemy określić w handlach wyposażenie stanowiska kasjera w ról nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i ekologicznego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej używa się w znaczących marketach oraz sklepach należących do budów sklepów.

Stanowi w nich daleko asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a też produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak również zamawiane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i osiągania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj przecież ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, kiedy jesteśmy do postępowania z małym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W pozycji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a gdy rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na chwila bądź kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na jakimkolwiek danym produkcie. W spraw gdy tego zbioru jest kilkoro, nie ma przy tym dobrze pracy, i prosto jest upilnować wszelkie nowości w obszarze ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony poziom dochodów, wówczas musi stosować tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i korzystania jej przy każdej transakcji, jest duży wybór co do gustu kasy. W wypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie jest zbyt wielu funkcji, oraz jest zwykły w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to kryteria najistotniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez długi godzina nie ulegną one zmianie.