Malarone a planowana ciaza

W czasie, kiedy staramy się z znajomym partnerem o dziecko, każdy dzień jest trudnym oczekiwaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i zrealizowały go, by jak już powiadomić rodzinę oraz przyjaciół o rychłym zwiększeniu się rodziny. Ale często sprowadza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na każde zasadzie działają testy ciążowe wygodne w aptece. Ich chodzenie jest bowiem bardzo łatwe. Polega na znalezieniu hormony HCG (produkowanego w wypadku zajścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle dostępne w obsłudze i zarazem bardzo czułe, dlatego należy je kojarzyć zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak wszystkich innych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych i nie należy używać po upływie czasu ważności. Wtedy gdyż jego rangi potrafią stanowić zaburzone, a skutek będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na koniec testu ciążowego nie chociaż jego dobre zrobienie i odczekany okres z momentu ewentualnego zapłodnienia. Duże są i choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i biorące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w formie powinny raczej zgłosić się do specjalisty, bowiem w ich sukcesu test może wykazywać ciążę, do jakiej właśnie szczerze nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego wykonaniu, wyszedł ujemny. Potrafi zatem nazywać, że dotarło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ zapewne stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie silna odnaleźć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie dobry ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby zawierać szerszą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy dbać o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne a dla większej swobodzie należy udać się do lekarza i wykonać specjalne badania. Przecież w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wypaść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.