Obowiazek kasy fiskalnej w 2015

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest każdy przedsiębiorca, który wykonywa usługi lub dokonuje transakcji na pracę osób fizycznych i rolników liczących się na podstawie ryczałtu. Do tyłu 2016 roku podatnicy mogą także mieć z niektórych przywilejów podatkowych, bez potrzeby nabywania kas fiskalnych.

Jak nie ma obowiązku posiadania kasy.
Drinkiem z przepisów, który działa do kraju 2016 roku, jest przepis opowiadający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne obroty w zeszłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesu firm, które podjęły energia w momencie bycia roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do grupy miesięcy prowadzenia akcje w poszczególnym roku.

Kasa fiskalna – kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży.
W latach 2015 – 2016 w programie przedsiębiorstw, które wymagają robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, jakie nie rozpoczynają naszych usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w stylu natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą uzyskać kasę fiskalną w czasie 2 miesięcy po przejściu tego limitu. Ten jeden obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na kursy pasażerskie z perspektywą spłacenia ich w indywidualny sposób niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy płacilibyśmy się na zasadzie faktur za wykonane usługi na sytuację osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili wysoce niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż bezwzględnie wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, części do silników a jednych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, produktów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.