Obowiazek stosowania kasy fiskalnej 2014

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/pakowarka_prozniowa_multivac_c100/Multivac C100 - pakowarka próżniowa Polkas

Lista zawodów i prac, które skupiane są obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej, ciągnie się. Dostają się na niej także lekarze, i fryzjerzy, trafili te na nią mechanicy samochodowi. W ich przypadku wybór kasy fiskalnej staje się ważnym zadaniem. Dlaczego? Bo z względu warunków prowadzących w interesach mechanicznych również ze powodu na fakt, iż mechanik często musi iść poza warsztatem, jego kasa fiskalna musi robić korzystne warunki.

 

Ponieważ mechanik pragnie być kasę fiskalną, powinien wybrać takie urządzenie, jakie będzie mu tak służyć przez masa lat. Kasa dla mechanika winna stanowić przede każdym urządzeniem trwałym. Wiadomo, iż na terenie warsztatu nie zawsze jest idealna temperatura, oraz liczne pyły oraz płyny sprawiają, że delikatne sprzęty biurowe potrafią się psuć za szybko. Pewność jest a ważną częścią, którą winno się wyróżniać urządzenie rejestrujące dla mechaników. Kasa fiskalna dla mechanika nie prawdopodobnie być za wysoka. Wynika to przede całym tych, którzy chronią w drobnych zmianach na gruncie posesji klienta lub którzy docierają w środowisko, w którym dołączyło do awarii. I że dużo usterek można naprawić bez potrzeb odwiedzania warsztatu, mobilność tu jest daleko istotna. Przecież paragon trzeba wystawić-nawet jeśli drobna naprawa była miejsce poza warsztatem. Kasy fiskalne przenośne dla mechaników to związanie małej, miękkiej i pewnej kasy z dużymi możliwościami.;Wybierając kasę fiskalną do punktu samochodowego warto mieć te o klawiszach funkcyjnych. Pomagają one obsługę klienta. Warto jeszcze chcieć takie kasy, jakie są stosunkowo duże klawisze. Dla mechanika, który przez dłuższy czas ciążył się z rolą w niezbyt ciepłym i chłodnym warsztacie wciskanie maleńkich klawiszy będzie jednak koszmarem. Im szybsze klawisze – tymże trudniejsza wygoda.
Mechanik, także jak każdy inny podatnik zobowiązany do korzystania kasy fiskalnej, musi dbać o sporządzaniu raportów dobowych i miesięcznych, i przede wszystkim o przechowywaniu przez 5 lat kopi paragonów z kasy. Kopie takie można albo drukować, albo archiwizować w formie cyfrowej. Mechanik może zatem wybrać, czy woli kasę zezwalającą na papier kopi paragonów, czy położy na takie urządzenie, które kopiuje i archiwizuje dokumenty w grupy cyfrowej. Ze względu na warunki będące w warsztatach mechanicznych oraz delikatność papieru, idealniejszym lekarstwem jest stosowanie z kas z elektroniczną kopią paragonów.