Pomoc lekarska dla nieubezpieczonych

Załóżmy, że potrzebujemy natychmiastowej pomocy lekarza. Nie a, że ma swoje ciało, ale ponieważ mamy wielkie kłopoty z naszą psychiką. Nieistotne jest, czy ciż zgłosiliśmy się do psychiatry, albo same sprawiliśmy to polscy znajomi w obawie o nasze działanie czy zdrowie. W wszystkim przypadku wizyta u psychiatry, tak jedno jak w przypadku biadania u jakiegoś kolejnego specjalisty, wymaga odpowiednich przygotowań.

Pierwsza wizyta u psychiatry to przede każdym będzie rozmowa. Będziemy wymagali opowiedzieć o własnych problemach, gdy się zaczęły, kiedy je rozpoznaliśmy także na co wpływają. Już sam czas przełamania się, umiejętność zwierzenia się obcej osobie z chorobie, jakie nas dręczą, stanowi wyjątkowo wymagająca. Stąd też warto przemyśleć, co wybieramy przekazać lekarzowi. Nie odczuwamy zapewne na pamięci, aby ukrywać niektóre z własnych dolegliwości przed psychiatrą, wręcz przeciwnie. Żeby lekarz mógł nam w sumie pomóc, musi umieć możliwie każdy moment połączony z nastaniem swoich problemów, dlatego konieczne będzie przypomnienie sobie każdych możliwych faktów powiązanych ze zmianami psychicznymi. Nie powinno nas także dziwić, jeżeli w dobrym czasie psychiatra wyrazi prośbę o rozmowę z członkami naszej grupy i mężczyznami.

Przed pierwszą randką u psychiatry wskazane jest też przejrzenie swej dotychczasowej diety, przyjmowanych środków i podjętych zabiegów. Dla przykładu, ostre zatrucie alkoholem metylowym lub wielkie zakażenia mogą prowadzić do powstania depresji, poważny niedobór witaminy B1 może przynieść psychozę, niedobór B12 wywołuje senność i marzenia, przewlekły ból i hałas, a także przeżyte operacje mogą prowadzić do nadwrażliwości zmysłowej i huśtawki emocjonalnej. Lekarz psychiatra, w celu osiągnięcia odpowiedniego i wszystkiego obrazu stanu zdrowia pacjenta może zdecydować się na wysłanie osoby leczonej na dowolne testy. Co znacznie może zlecić dodatkowe badania u neurologa czy internisty, niezbędne mogą również pokazać się badania naturze i moczu. W koniec wielu wypadkach wskazane będzie jeszcze wykonanie tomografii głowy, która ukaże pełny obraz ewentualnych zmian w budowie czaszki.