Rozwoj kariery zawodowej wspolczesnego pracownika

Na placu pracy bezustannie zachodzą zmiany, które dla dużo osób stają się powodem do ważniejszego zaangażowania w świadome planowanie własnej kariery. Szkolenia kadr stanowią skuteczną formę na badanie wiedzy z danej branże oraz rozwój wiedze z dużego zakresu. Zainwestowanie klimatu oraz pieniędzy w szkolenie jest kosztem opłacalnym, ponieważ korzyści płynące z samodoskonalenia siebie mieszają się na wyniki w książce. Intencjonalne kształtowanie ścieżki profesjonalnej i kupienie nowych kompetencji to a gwarancja rozwoju. A i obietnica satysfakcjonujących ekonomicznie zysków z wykonywania wymarzonej pracy.

Zastosowanie mechaniki gier komputerowych Pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę z potrzeby kształcenia, dlatego proponują swoim gościom wkład w szkoleniach kadr. W ubiegłym czasie dużą popularnością napawają się tzw. portale szkoleniowe, których założeniem jest wspomaganie rozwoju pracowników za pośrednictwem grywalizacji. Istnieje ostatnie metoda szkolenia kadr licząca na zastosowaniu mechaniki gier komputerowych. Rozwija się odruchy behawioralne pracowników w projektu zwiększenia motywacji i zainteresowania w konkretny program. Grywalizacja, zwana też gryfikacją lub gamifikacją (ang. gamification), to technika oparta na tworzeniu radości z prowadzenia obowiązków zawodowych. Jest ona zgodna z doświadczeniami towarzyszącymi pokonywaniu wyzwań podczas pracowania w atrakcji fabularne.

https://berndson.pl/blog/img/BERNDSON%20szkolenia%20-%20Facet%20z%20sercem.jpg

Pracuje i rywalizacja Wzmaganie atmosfery konkurencji i harmonii w środowisku pracy służy motywowaniu do traktowania zajęć pozornie rutynowych jako osiągalnych celów gry. Synteza słów gra i rywalizacja nie jest przypadkowa, gdyż zastosowanie mechaniki znanej jeszcze z gier komputerowych do realizacji projektów wykorzystuje elementy przywodzące na zasadę fabułę gry. Autor projektu przygotowuje zadania oraz wyzwania dla niektórych uczestników lub zespołów, a postęp w ich wydawaniu podawany jest zbyt pośrednictwem paska postępu. Wraz z odnoszonymi sukcesami, wzrasta i poziom trudności, zaś walczące ze sobą grupy mogą chodzić na którym stopniu są pozostałe zespoły lub osoby. Przydatne są również rozmaite rankingi, punkty w istot wirtualnej waluty oraz systemy nagradzania mające stymulować apetyt na zdobycie.