System gastro pos

Systemy POS z angielskiego Point of Sale to oprogramowanie sprzedażowe, niezbędne w wszystkim sklepie, punkcie usługowym czy restauracji. Co prawda, rozwiązania finansowe tego rodzaju biznesów są bardzo różne, choć na szczęście niewielki budżet nic nie musi być zapory przed wgraniem takiego podejścia. Wiele rewelacyjnych narzędzi jest bowiem przydatnych w budowy – natomiast wtedy w zupełności za darmo. Oto kilka z bezpłatnych programów, opensource’owych systemów POS.

Przedstawione poniżej systemy POS szkolone są w zasadzie Open Source – a zatem mają szeroki kod źródłowy, dzięki jakiemu jesteśmy szansa uczyć je we polskim charakterze i nakłaniać do naszych potrzeb. Co ważne, umożliwia dopasowanie oprogramowania do procesów biznesowych, jakie występują w nazwie, i nie odwrotnie.
Open Source Point of Sale
Webowe oprogramowanie POS kupi na zbieranie i zmienianie danych o konsumentach, sprzedaży, dostawach i pracownikach, dzięki czemu bardzo dobra sprawdzi się w słabszych i małych sklepach i punktach handlowych. Ma on przyjazny interfejs też bardzo efektywny moduł do raportów. Niestety, jako system internetowy, wsparcie Open Source Point of Sale dla urządzeń, takich jak kasy czy drukarki fiskalne, stanowi dużo małe.
Floreant POS
Floreant POS to same z piękniejszych oprogramowań Point of Sale dla restauracji, jadłodajni, kawiarni lub punktu garmażeryjnego. Dzięki wysokiej społeczności klientów oraz możliwości zastosowania komercyjnego wsparcia technicznego jego twórców, Floreant POS stanowi całkowicie profesjonalne narzędzie dla wszystkiego biznesu gastronomicznego – bez względu na jego roli. Zaletami organizmu są m.in. intuicyjny interfejs użytkownika, w zupełnie dostosowane menu restauracji, wsparcie dla innych urządzeń, takich jak drukarka rachunków, kasa fiskalna, drukarka fiskalna, drukarka kuchenna, a także wielkie możliwości konfiguracyjne i raportujące.
OpenBravo POS
Moduł sprzedażowy zaakceptowanego na świecie opensource’owego systemu ERP – OpenBravo. Odznacza się on pełnymi możliwościami konfiguracyjnymi i uniwersalnością. OpenBravo POS wspiera wiele urządzeń stosowanych w handlu: czytniki kodów kreskowych, kasy fiskalne, i mnóstwo nowych urządzeń.