Urzadzenie diagnostyczne do obslugi czujnikow tpms sluzy do

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze niezwykle przystępne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze określonym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można dostać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop natomiast jego przeznaczenie

Kolposkop poleca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a i pochwy i sromu w obiektu wykrycia zmian, które potrafiły dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Określa się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacji z jego modelu.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka spoczywa na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy organizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego ogląda się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w znaczącym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i monitorowanie go na dodatkowym ekranie, a także pisanie i wydawanie dla pacjentki, kiedy także do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.