Wiek dziecka a rozwod rodzicow

Biorąc ślub, niezależnie od tego albo przed ołtarzem kościelnym czy te w tytule, przysięgamy drugiej osobie, że będziemy ją uwielbiać a występować spośród nią aż do śmierci. Wiadomo jednak, że etapem spędzanie rusza się w odmienny forma, a osoby, które do ostatniej chwili świata poza sobą nie widziały, teraz stoją się dla siebie całkiem obce. Oraz o ile w sukcesie małżeństw bezdzietnych sprawa powtarza się dość prosta: następuje niebezpieczny dla obojga rozwód, jednak później obie kobiety mogą zacząć zacząć być innym mieszkaniem, nie popełniając takich samych braków w układu do ostatniego partnera. Dość duży problem zawsze pojawia się, gdy w rozpadającej się rodzinie zdążyło się już pojawić dziecko.

Według statystyk, jedynie 30% dzieci ma faktyczne cierpienie spowodowane rozstaniem się rodziców. Jednak, idąc tą opcją rozumowania, statystyczny Polak zarabia 3510 złotych. Nie znam w którym stanie majątkowym znajdują się czytelnicy tego postu, a ja zarabiam mniej. Tak toż można popatrzeć na dolę psychiczną dziecka. Oczywiście, nie zamierzam w niniejszym czynniku przekonywać, że dla dobra potomka należy męczyć się w kontaktu, dla którego już kiedyś nie przyszłości. Jednakże nie należy zapominać o tym, że nawet najmniejsze dzieci są doświadczenia i odczuwają kolej w kontaktach rodziców, nawet jeżeli bezpośrednie zachowanie dużych w związkach z dzieckiem się nie zmieniło.

Pamiętajmy także, że dzieci bardzo często nie rozumieją powodu, dla jakiego ich rodzice teraz nie są ze sobą. Po pierwsze dlatego, że nierzadko dorośli, nie chcąc obarczać potomków swoimi problemami, starają się nie kłócić przy dzieciach ani nie rozmawiać z nimi o nadchodzącej bolesnej zmianie. Poza tym, w szczególności najmłodsze dzieci, często nie są jeszcze na tyle rozwinięte, by zrozumieć, że konflikty między wszystkimi są czynnikiem dość naturalnym, czasem a nie ma szanse dokonać ich pokojowo. Wykonywa zatem nie tylko do wielkiego kłopotu i uczucia odrzucenia, lecz i do bezsensownego obwiniania się dzieci o interesy swoich rodziców. Co dobrze, w późniejszych latach dziecko po rozwodzie rodziców że mieć opory przed założeniem naszej rodziny, z obawy przed tym, że jego przypadki potoczą się właśnie w obecny sam sposób. Jak więc zapobiegać tego typu skutkom, aby dziecko po rozwodzie rodziców nie cierpiało?

Oczywiście, łatwo byłoby powiedzieć „nie bierzcie rozwodu”. Wiadomo jednak, że bycie jest pokrętne, a czasem rozwód to najlepsza relacja do otwarcia nowego, szczęśliwego związku. Dlatego w przypadku zaistnienia poważnego, doprowadzającego do rozwodu konfliktu, łatwym stylem będzie konwersacja z dzieckiem i tłumaczenie mu, że co prawda teraz sytuacja między rodzicami się zmieni, przecież nie wpłynie wtedy na fakt, iż oboje w dalszym ciągu kochają własne dziecko po rozwodzie.