Kontrola finansowa stowarzyszen

Ogólnie można powiedzieć, że wszystkich korzystających z rowerów można rozdzielić na dwie grupy: takich, którzy jednośladów wykorzystują jako lepszego a potrafi nawet szybszego środka transportu, też takich, którym jazda po prawym asfalcie nie wystarcza, oraz od indywidualnych samochodów chcą czegoś więcej. Szczególnie dla drugiej grupy klientów przygotowaliśmy zestawienie zawierające najbardziej malownicze trasy rowerowe w Polsce, które warto zwiedzić swoim jednośladem.

Beskid Śląski – to perfekcyjne siedlisko dla osób, które poszukują wrażeń nie chociaż w kolarstwie wysokogórskim, a także downhillu. Ostrzegamy, by w sumy bawić się z uroków Bieszczad, należy tworzyć nie tylko kondycję, jednak także właściwy rower: na Skrzycznem, czyli najwyższym szczycie Beskidów (1257 m.n.p.m.) działa sama z najtańszych tras rowerowych w innym rejonie. Ale na wytrwałych na szczycie czeka piękna panorama rozciągająca się w dole. Wiślana trasa rowerowa – istnieje wówczas wspaniałe rozwiązanie dla pań, które zawierają tendencje wybrania się na kilku- lub kilkunastodniową wycieczkę rowerową. Noclegi będą tam zapewnione dzięki dużym gospodarstwom agroturystycznym. Sama trasa istnieje ponad o wiele niższa niż we wcześniejszym przykładzie, bowiem uważa ona poprowadzenie asfaltowej trasy rowerowej przez wały przeciwpowodziowe Wisły. Niestety, projekt zazwyczaj nie został przeprowadzony, dlatego osoby zainteresowane w pierwszej mierze trasę będą musiały ustalić sobie same. Szlak Orlich Gniazd – trasa ta istnieje kosztownym rozwiązaniem nie tylko dla miłośników wypraw rowerowych, ale także zapaleńców sprawie i kultury, spotykają się tam bowiem najstarsze zamki Polskie, wybudowane przez Kazimierza Wielkiego. Całość trasy rowerowej sięga od Krakowa aż do Częstochowy, to istnieje 190km. Istnieje zatem więc oferta dla bardziej doświadczonych rowerzystów. Szlak polskim wybrzeżem – kolejna oferta dla osób, które już pokochały wycieczki rowerowe, a dalej nie czują się na końcu pewnie, aby wybrać bardziej ekstremalne projekty. Szlak nadbałtycki jest częściej europejskiej drogi rowerowej Euro R-10 wytyczonej dookoła Bałtyku, więc biegnąca jeszcze przez różne kraje. Polska część szlaku zaczyna się w Świnoujściu, jest przez Kołobrzeg, Trójmiasto, aż w końcu do Gronowa. Trasa, mimo tego że nie należy do dużych, jest doceniania zarówno przez bardziej praktycznych rowerzystów, głównie ze powodu na domową długość i dobrze działające na zdrowie morskie powietrze.

Przedstawione powyżej trasy rowerowe w Polsce to możliwości, które są jedynie drobną namiastką tego, co Rzeczpospolita oferuje rowerzystom. Jak widać jednak, każdy, nie ważne czy doświadczony rowerzysta czy te początkujący zapaleniec, mogą odnaleźć coś dla siebie.