Nerwica a zawroty glowy

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) były się częstym punktem w współczesnych czasach. Dotyczy więc ze kolei swego myślenia. Już wszyscy żyjemy łatwo a często brakuje nam momentu na odpoczynek, relaks i regenerację. Oraz jak rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zazwyczaj są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może powstawać również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet dobre objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie rzecz z obecnego, że ich reakcje ciała nie są naprawdę sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle montują się z innymi fobiami. Chory boi się takich sytuacji, więc jego ciało reaguje to w "ciekawy" i wyjątkowy sposób. Towarzyszy temu błąd motywacji, skłonności do wykonania, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez to chorzy często skarżą się na punkty ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą drogą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją prywatny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W przypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze rezultaty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna przerwać "błędne koło". Pacjent razem z psychiatrą analizuje po kolei inne formy z pełnego życia, podczas jakich zawierał objawy nerwicy. Dzięki temu minimalizuje się jego lęk i słaby uczy się z takimi sytuacjami. W niektórych przypadkach wskazane istnieje i leczenie farmakologiczne. A same leki absolutnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zintegrowaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre produkty.