Wentylatory przeciwwybuchowe tywent

Zakłady produkcyjne i ekonomiczne znają być okresem bardzo dużym miejscem. Może wejść w nich do pożaru, wycieku szkodliwych substancji lub wybuchów.
Wybuchy są szczególnie niebezpieczne, ponieważ postępuje w ich trakcie nagłe wyzwolenie dużych liczb energii. Pożar potrafi dość długo się szkolić i stać w porę opanowanym, wyciek można neutralizować tamami i sorbentami, natomiast wybuch w trakcie zajścia automatycznie potrafi zabrać mieszkanie a zdrowie ludzkie. Jest zatem względem, dla którego wybuchom należy zapobiegać z wyprzedzeniem.

 

Aby wybuchł mógł zajść muszą zostać przeprowadzone dwa podstawowe warunki:
1) musi wystąpić mieszanina wybuchowa (w zakładach produkcyjnych głównie gazowa),
2) pragnie być inicjator wybuchu (iskra, płomień, wyładowanie elektryczne, lub gorące źródło światła).

By nie doszło do powstania mieszaniny wybuchowej, powinniśmy zamontować czujniki wykrywające niebezpieczne gazy. Jeśli jednak, okazało żeby się, że czujniki zawiodły i mieszanina wybuchowa już powstała, należało by zadbać o uniemożliwienie zajścia wybuchu. Ponieważ sklepy są najczęściej oświetlone dwadzieścia cztery godziny na dobę, źródło oświetlenia jest najpopularniejszym inicjatorem wybuchu.
Oprawa ab 50 wykonana przez firmę WOLF stanowi pięknym rozwiązaniem w takich przypadkach. Stanowi ostatnie typ oprawy zawieszonej, która stworzy istnieje w technologii przeciwwybuchowej. Oprawa ab 50 jest adresowana dla żarowych oraz wysokoprężnych wyładowczych źródeł światła. Oprawa jest przeprowadzona razem z wymaganiami dyrektywy ATEX (94/9/WE).
Firma WOLF jest sprawdzonym dostawcą przeciwwybuchowych opraw świetlnych. Zaufanie zdobyła wśród najliczniejszych firm, dzięki kondycje i niezawodności. Spokojnie można zauważyć, że stosując wyroby firmy WOLF takie jak oprawa ab 50, zyskujemy na bezpieczeństwie, prestiżu i spokoju ducha polskim oraz pracowników.